Senetářov – Muzeum

Muzeum je příkladem typické hospodářské usedlosti střední Moravy s hákovou (dvoubokou) formou dvora, postavený z nepálených cihel, s valbovou střechou krytou došky. V Senetářově bylo kromě sítěk na vlasy a síťování záclon rozšířeno zejména perleťářství. Ukázky knoflíkářské práce najdete ve zdejším muzeu knoflíkářství.

Rudické propadání

Největší přírodní zajímavostí je bezesporu 12 km dlouhý jeskynní systém Rudického propadání s naší nejhlubší suchou propastí (-153 m). Jeskyně je vytvořena Jedovnickým potokem, který se propadá v aktivním ponoru slepého údolí nedaleko Rudice a vyvěrá u Býčí skály v Josefovském údolí nedaleko Adamova.

Františkova Železářská huť u Adamova

Málokomu se poštěstí navštívit dnes již historické místo zpracování železa. Každý rok se tu konají v replikách původních pecí tavby.

Boskovice

Boskovice se pyšní svým hradem a zámkem. Kromě toho se zde nalézá jedno z významných židovských měst Evropy.

Křtiny

I zde můžete navštívit velkolepý barokní kostel, který je mnohými označován za nejhezčí ze všech barokních památek ČR.

Jeskyně Balcarka

Tuto jeskyni najdete na okraji obce Ostrov u Macochy. Nachází se ve středu trasy mezi Punkevními jeskyněmi a Sloupsko-Šosůvskými.

Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně

Punkevní jeskyně jsou nejznámější jeskynní systém Moravského krasu s propastí Macocha. Kousek od tohoto místa se nachází mnohem menší Kateřinská jeskyně, jejíž název vznikl na základě pověsti.

Sloupsko-Šošůvské jeskyně

Nejdelší jeskynní systém s Moravské krasu v obci Sloup, který je znám díky svému poutnímu místu – Chrám Panny Marie Bolestné. Poblíž je i jeskyně Kůlna, významné paleontologické místo.

MENUX